Kuidas rääkida oma vanematega koduhooldusest

Kõrvalise abi vajadusest rääkimine oma vanematega või oma eakate lähedastega võib olla keeruline teile mõlemale. Neile võib see tähendada nende iseseisvuse lõppu, sulle, et sinult oodatakse hooldamisel abi, aga võibolla ka tunnet, et vead oma vanemaid alt.
Koduhooldusteenus pakub erinevaid võimalusi vananevatel inimestel säilitada oma iseseisvus ning elukvaliteet. Abi vajadus võib puudutada söögitegemist, kodu koristamist, poes käimist vms. Samuti annab see võimaluse sulle elada oma elu edasi tavapärase rutiiniga ning vanematega koos aega veetes teha seda kvaliteetselt.

Alljärgnevalt mõned nõuanded, kuidas teemat puudutada:
  1. Enne teema algatamist uuri erinevaid hooldamise võimalusi – hooldekodud, koduhooldusteenus jne.
  2. Alusta vestlust koduhooldusest esimesel võimalusel, et nad saaksid kaasa rääkida, mida nemad ootavad enne kui see aeg kätte jõuab. Anna neile aega mõttega harjuda, ära kiirusta!
  3. Räägi oma hirmudest/muredest ausalt. Väljenda oma tundeid ning arutage, kuidas nende eest hoolitsemine võiks mõjutada sinu eraelu, karjääri jms.
  4. Ole empaatiline. Muutused hirmutavad meid kõiki. Püüa asetada end oma vanemate rolli ning mõista, mida nemad tunnevad. Kuula neid, püüa vastata kõikidele nende poolt tekkinud küsimustele
  5. Keskendu saadavale kasule ja eelistele. Rääkides koduhooldusteenusest too välja kõik positiivne, mis sellega kaasneb – nii neile kui ka sulle endale.
  6. Uurige koduhooldusteenuste võimalusi koos. Kaasa oma vanemad protsessi.
  7. Katseta. Testi lühiajaliselt teenust – see annab sinu vanematele võimaluse näha, et nad säilitavad oma elus kõik senise ainult mõningase kõrvalise abiga.
Väga raske on olla täiskohaga eaka hooldaja ja hakata oma elus ümberkorraldusi tegema. Ära tunne endal süüd, kui otsustad kõrvalist abi otsida – see annab võimaluse sinu vanematel oma kodus kauem püsida ja see on kõige olulisem!

Sa ei pea seda vestlust pidama üksinda – kaasa ka teised pereliikmed sellesse. Lisaks võid paluda vestlusele ka mõne hooldustöötaja – et ta jagaks enda kogemusi ja räägiks lähemalt, mida koduhooldus endaga kaasa toob.
Eelmine
Mille järgi kindlaks teha, kas su vanemad vajavad kodus kõrvalist abi
Järgmine
Kuidas ennetada kukkumisi?

Vastused puuduvad

Email again: